Bożonarodzeniowe dekoracje na pomniku

Uroczystość Wszystkich Świętych minęła, a wraz z nią rozświetlone mnóstwem zniczy cmentarze. Nieliczne, najdłużej palące się wkłady lub znicze na baterie  wciąż rozświetlają cmentarną przestrzeń. Jednak, wśród nieodwiedzanych regularnie grobów, zauważalna staje się pustka. Uprzątnięte w listopadzie znicze, wymienione w niektórych wkłady oraz ułożenie całorocznej wiązanki kwiatów owszem, jest naturalne i w dobrym guście, jednak bożonarodzeniowe dekoracje na pomniku to wciąż mało popularna forma pamięci o zmarłych w okresie świąt.

Przygotowanie grobu na święta

Nikt tutaj nie ma na myśli błyszczących ozdób, migotliwych światełek lub połyskujących łańcuchów choinkowych. Pewne zasady obowiązują na cmentarzu i powinny być przestrzegane przez rodziny zmarłych. Pamiętając o osobach które odeszły, w tym okresie warto zaznaczyć świąteczny czas na ich grobach. Umacnia to w sobie nieprzemijającą więź, wyrażoną gustownymi, stonowanymi elementami wystroju nagrobnego.

Jak przygotować grób na Święta?

Zamiast zdobić nagrobek standardowym bukietem całorocznym, warto położyć na płytę gustowny stroik, wykonany z gałązki iglastej oraz szyszek, niewielkich bombek, wstążki, gustownie skomponowanych w minimalistyczną formę. Ponadto, doskonale prezentują się takie wiązanki, które posiadają miejsce na znicz, wkomponowany w dekorację. Cmentarne dekoracje bożonarodzeniowe powinny być utrzymane w kolorystyce ciemnej zieleni, srebra i szarości, fioletu, bądź ewentualnie bieli. Nie można pozwolić sobie na brokat, złocenia, mocną ekspozycję zdobień czy niepotrzebny przepych. Dekoracja świąteczna jest dowodem naszej pamięci o zmarłym, nie chcemy nią urażać odczuć osób, odwiedzających okoliczne groby.

Czy znicze bożonarodzeniowe to dobry pomysł?

W ofercie marketów często spotyka się znicze, prezentujące bożonarodzeniowe kształty. Aby zachować powagę miejsca, a jednocześnie zaprezentować styl przy wyborze dekoracji nagrobnych, warto wybrać monobarwne znicze, wykonane na kształt figurki anioła lub krzyża. Dodatkowo, znicz – choinka może być również ciekawym rozwiązaniem. Niezwykle miłe dla oka są skromne choinki, które mają przymocowane na stałe lampki LED zasilane baterią. Optymalnym rozwiązaniem przy doborze dekoracji bożonarodzeniowej na grób jest zastosowanie stroika świątecznego z umieszczonym w kompozycji, standardowym zniczem. W otoczeniu stonowanych ozdób zaprezentuje się niezwykle elegancko. W dekoracjach bożonarodzeniowych na cmentarz liczy się jakość, nie ilość. Wybierając gustowną, stonowaną dekorację ze zniczem mamy pewność najlepszego efektu wizualnego i trwałości kompozycji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *